top of page

Pridajte sa k nám na víkend otvorených parkov a záhrad: "PÄŤ ZMYSLOV V ZÁHRADE"
Ste pripravení ponoriť sa do krásy darov prírody? Poznačte si svoje kalendáre, pretože XVI. ročník Víkendu Otvorených Parkov a Záhrad (VOPZ) je už za rohom a tento rok sme sa doňho rozhodli zapojiť prvýkrát aj my s našou Terapeutickou záhradou v Nozdrkovciach. Toto podujatie nie je len o vychutnávaní si sviežej zelene našich parkov a záhrad; je to oslava aktívnej ochrany a oceňovania nášho prírodného dedičstva.


Jedným z kľúčových bodov Občianskeho Združenia MS Medical je budovanie príjemného a upokojujúceho prostredia. Z dlhých rokov praxe vieme, že pacienti sa nielen na takéto miesta radi vracajú, ale že tento aspekt pomáha aj v ich zotavovacom a liečebnom procese.


Svetový výskum potvrdzuje, že ľudské zdravie a pohoda sa zlepšujú, keď trávime čas vonku a máme prístup k prírode. Naše prepojenie s prírodou je zakorenené v evolučnom procese a tvorí neoddeliteľnú súčasť našej identity.


Magické a uzdravujúce účinky prírody na naše zdravie sú pre nás nezanedbateľným faktorom, ktorý aj veľkou časťou viedol k celej myšlienke budovania terapeutickej záhrady v rámci Občianskeho Združenia MS Medical.


História


Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý vznikol z iniciatívy Rady Európy, sa stal v mnohých krajinách uznávanou tradíciou. Od roku 2018 sa pod záštitou európskej iniciatívy "Rendez-vous aux jardins" spájajú nadšenci z rôznych krajín, aby prezentovali kultúrny a environmentálny význam parkov a záhrad. Toto spoločné úsilie, na čele ktorého stojí Ministerstvo kultúry Francúzskej republiky, má za cieľ podporiť hlbšie prepojenie medzi komunitami a ich zelenými plochami.


VOPZ v Trenčíne 2024


Srdečne pozývame všetkých obyvateľov Trenčína a okolia, aby sa k nám 1. júna 2024 pripojili a prežili s nami deň plný zaujímavých aktivít a zmysluplného spojenia s prírodou v komornom prostredí Nozdrkovského parčíku. Či už ste skúsený milovník prírody alebo len hľadáte osviežujúcu víkendovú aktivitu, na Víkende otvorených parkov a záhrad si v rámci Slovenska každý nájde niečo pre seba.


Terapeutická záhrada v Nozdrkovciach sa buduje za pomoci členov OZ MS Medical, aktívnych obyvateľov Nozdrkovskej komunity, Mesta Trenčín a SLSP. Priestory záhrady budú od začiatku júna oficiálne otvorené počas dňa všetkým, ktorí hľadajú príjemné, kľudné a zelené prostredie pre seba a pre svojich najbližších v okolí Trenčína.


Spojme sa, aby sme spoločne oslávili krásu prírody a význam zachovania našich zelených plôch pre ďalšie generácie. Už sa nevieme dočkať, kedy sa u nás v Nozdrkovciach uvidíme.


Program


Pre podrobný program nás pozorne sledujte na sociálnych sieťach IG a FB zverejnenie informácii k programu bude 1-2 týždne pred zahájením akcie!Október 2023

Február 2024

52 views0 comments

Comments


Online objednávanie v TN-blog
bottom of page